Analist: Bu 2 Kripto Para Alımı için Yeşil Işık Yandı!

Kripto para piyasası, haftalar süren belirsizliklerin ve önemli kayıpların ardından ısınıyor. Potansiyel bir toparlanmanın ortasında, bazı kripto paralar kayda değer güçlü bir ivmeyle öne çıkıyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, iki tokenin alım sinyali verdiğini söylüyor.

CoinGlass verileri genel olarak nötr bir manzara gösteriyor!

Mayıs başlarında, kaldıraçlı long pozisyon yatırımcıları piyasa likidasyonları nedeniyle kısa sürede 400 milyon dolar kaybetti. Bu hareket, merkeziyetsiz finans (DeFi) varlıkları arasında dört hafta süren ya kayıp ya da nötr fiyat hareketini takip etti. Potansiyel alım sinyallerini tespit etmek için CoinGlass’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritasına başvurduk. Genel olarak, ortalama haftalık RSI, bu varlıkları herhangi bir yöne yönlendirebilecek nötr-50 bir manzara gösteriyor. Öte yandan, ortalama günlük RSI geçen haftaki çalkantıların bir sonucu olarak 45 endeks noktasında seyrediyor.

Near Protocol (NEAR) alım sinyali verdi!

Bu bağlamda, Near Protocol (NEAR) ilginç bir kuruluma sahip. Çünkü, 67,86 puanlık güçlü bir haftalık RSI’si var. Ayrıca, 60 endeks puanında ‘güçlü’ seviyenin eşiğinde olan 59,93’lük güçlenen bir günlük RSI’ye sahip. Yazı sırasında NEAR, son 24 saatte nötr bir performansla 7,48 dolardan işlem görüyor. Near Protocol’ün kripto dünyasındaki en umut verici Web3 altyapılarından biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası: NEAR. Kaynak: CoinGlass

Eğer 60 endeks puanını geçerse NEAR, 24 saatlik zaman diliminde en büyük sermayeye sahip kripto para birimleri arasında en güçlü ikinci kripto para birimi olacak. Muhtemelen kripto traderları ve yatırımcılar bu ivme artışını NEAR için bir alım sinyali olarak görecek.

Bu kripto para için güçlü momentum var

CoinGlass’ın günlük ısı haritasına göre şu anda en güçlü kripto para Render Network (RNDR). Token, yazı sırasında son 24 saatte %5,27 artışla 10,50 dolardan işlem görüyordu. Dahası, altcoin 65,5 günlük RSI değerine ve protokolü için umut verici temellere sahip. Benzer şekilde, haftalık RSI da aynı 65 puanla güçlü bir ivme gösteriyor. Ayrıca, yükseliş trendinin devam ettiğine işaret ediyor.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası: RNDR. Kaynak: CoinGlass

Ancak piyasa değişken ve bu iki güçlü kripto para için potansiyel alım sinyaline rağmen işlerin hızla değişmesi mümkün. Yine de bu seçim, kısa vadeli projeksiyon gerçekleşmese bile uzun vadeli bir potansiyele sahip. Bu nedenle kripto yatırımcılarının durum tespiti yapması ve sağlam projeler araması gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir