‘Aşk Orucu’ Nasıl Uygulanıyor! Son Zamanlarda Ünlü Kadınların Yükselen Trendi Merak Konusu Oldu: Peki Ne Zaman Bozuluyor

Odatv’den Gamze İşler’in aktardığıan göre ünlü televizyon sunucusu Saba Tümer’in “aşk orucu” ritüeli, son zamanlarda dikkat çeken bir trend haline geldi. Tümer, bir yıldır hiç kimseyle yakınlaşmadan, ilişkiye girmeden hatta el ele bile tutuşmadan aşk orucu tuttuğunu belirtti. Bu ritüel, ilişkilere ve duygulara bir ara verip bedeninizi, ruhunuzu arındırmanızı amaçlıyor. Aşk orucunun amacı, duygularınızı rölantiye alarak kendinizi tanımak ve ruhunuzu dinlendirmektir.

TREND OLARAK YÜKSELİYOR

Günümüzde, hızla tüketilen ilişkilerin ve duyguların yerine “Gerçek Aşk” arayışını vurgulayan bu ritüel, gençler arasında ve sanat çevrelerinde sıkça konuşulmaya başlandı. Aşk orucu, normalleşen ilişki anlayışının yıprattığı aşkı ve heyecanı yeniden hissetmek isteyenler için bir çözüm olarak öne çıkıyor.

BEKLEME SÜRECİ VE SONUÇLAR

Aşk orucunun bozulmasıyla birlikte beklemeye geçilir ve gerçek aşkın ortaya çıkmasını umut edersiniz. Bu ritüelin son adımı ise, arınma sürecinin ardından beklenen aşkın sizi bulmasıdır.

GENÇLER ARASINDA MERAK KONUSU

Sanat ve cemiyet hayatında sıkça tartışılan bu ritüelin sonuçları zaman içinde daha net görülecek. Ancak her duygunun tükenmesine karşı bulunan bu tür ritüellerin ve çarelerin niyetin önemiyle birlikte etkili olabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir