23 Nisan’da Üsküdar’da hangi etkinlikler olacak? 23 Nisan etkinlik takvimi!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için geri sayım başladı. Kutlamalar hafta sonu başlayacak ve 23 Nisan‘a kadar devam edecek. İstanbul’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı festivali nerede, ne zaman olacak? 23 Nisan’da Üsküdar’da hangi etkinlikler olacak? 23 Nisan etkinlik takvimi! Detaylar haberimizde…

İSTANBUL’DA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ NELER?

İBB Kültür tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, 18-24 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. Türk ve dünya çocuklarının İstanbul’da buluşacağı festivalde Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya, Meksika, Kolombiya, Kosova, Litvanya, Polonya, Sırbistan, Slovakya ve Ukrayna’dan çocuk halk dansları toplulukları yer alacak. Türkiye’den ise Ağrı, Gaziantep, Hatay Samandağ, Sinop, Malatya ve Trabzon’dan halk dansları toplulukları festival kapsamında sahne alacaklar. Ev sahibi şehir İstanbul adına, İBB Kültür Sanat Eğitimleri ve İstanbul’u temsil eden ekipler festivalde yer alacaklar.

23 NİSAN’DA ÜSKÜDAR’DA HANGİ ETKİNLİKLER OLACAK?

Üsküdar Sahil Meydanı’nda saat 14.00’ten itibaren DJ eşliğinde başlayacak olan etkinliğin devamında çocuklar için Kids Zumba, Arı Maya, Maşa ile Koca Ayı ve Kukuli sahnede olacak. Fatih Ermiş İllüzyon Gösterisi’nin ardından Litvanya, Macaristan, Sinop, Hatay, Filistin ve Polonya ekiplerinin halk dansları gösterileri gerçekleşecek. Etkinlik Ceza ve Zeynep Bastık konseriyle devam edecek.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir